Zapraszamy na szkolenia z obszaru: prawo nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, gospodarka nieruchomościami. Szkolenia, kursy i warsztaty kierujemy do pracowników odpowiedzialnych za gospodarkę nieruchomościami, zarządzanie nieruchomością (zarządców nieruchomościami),...
Szkolenia, kursy i warsztaty kierujemy do pracowników odpowiedzialnych za gospodarkę nieruchomościami, zarządzanie nieruchomością (zarządców nieruchomościami), wypełnianie obowiązków związanych z utrzymaniem i użytkowaniem obiektów budowlanych i nieruchomości.
Oferta J.G.Training obejmuje między innymi: szkolenia dla zarządców nieruchomości 2021, szkolenie z wyceny nieruchomości dla banków, także w związku z nową ustawą deweloperską.
Wszystkie kursy z zakresu nieruchomości realizujemy w formie stacjonarnej, online lub mieszanej - hybrydowej. Szkolenia online z nieruchomości mają taką samą wartość jak szkolenia stacjonarne. Uczestnicy otrzymują materiały i certyfikaty, mogą zadawać trenerom pytania. Szkolenia stacjonarne odbywają się w Warszawie.
Każdy temat możemy zrealizować w formule zamkniętej/wewnętrznej. Program i wszystkie szczegóły organizacyjne dostosowujemy do potrzeb klienta. Miejsce odbywania się szkoleń wewnętrznych z nieruchomości to nie tylko Warszawa. Możemy zorganizować je w dowolnym miejscu, wyznaczonym przez klienta, np. Gdańsk, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań i inne. Wewnętrznie możemy także zorganizować szkolenie online dotyczące rynku nieruchomości.
Wszystkie szkolenia, warsztaty i kursy związane z obszarami: prawo nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, gospodarka nieruchomościami, realizowane są w oparciu o aktualne przepisy prawne, nadchodzące zmiany i nowelizacje. Uczestnicy dowiadują się, jak w praktyce realizować swoje obowiązki związane z zarządzaniem, sprzedażą, inwestycjami, obrotem nieruchomościami, pośrednictwem, wyceną. Forma szkoleń to wykłady i warsztaty, ćwiczenia i omawianie przykładów.
Poniżej prezentujemy listę aktualnych tematów szkoleniowych związanych z nieruchomościami.
Uczestnicy poznają najskuteczniejsze rozwiązania problemów pojawiających się w praktyce przy zawieraniu umów najmu. Odpowiemy na pytania: jakie zagadnienia należą do najczęstszych kwestii spornych i jak sobie z nimi radzić, które elementy umów powodują najwięcej problemów, jak powinny być prowadzone rozliczenia między stronami, dlaczego warto jasno określać zasady obciążania opłatami eksploatacyjnymi, jakie są optymalne formy stosowanych zabezpieczeń, jak sprawnie postępować z zaległościami, jak skutecznie zabezpieczyć należyte wykonanie umowy.
Szkolenie przeznaczone jest dla zarządców nieruchomości, administratorów nieruchomości, osóby pełniących funkcje w zarządach i radach nadzorczych podmiotów zarządzających nieruchomościami. Omówimy regulacje związane ze sprawowaniem zarządu nieruchomościami w systemie prawa polskiego, regulacje kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi za wady prawne i fizyczne nieruchomości oraz ochrona praw konsumenta. Tematem szkolenia będą także właściwe działania zarządów i zarządców nieruchomości związane z dochodzeniem roszczeń z rękojmi za wady.
Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy i omówienie praktycznych aspektów dotyczących działek budowlanych w ramach obowiązujących przepisów prawa, przeznaczenia działek i obciążających ich praw rzeczowych ograniczonych - służebności gruntowych z uwzględnieniem służebności przesyłu.
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, a także pracowników banków i spółdzielni. Operat szacunkowy jest opinią o wartości nieruchomości, sporządzaną wyłącznie przez rzeczoznawcę majątkowego. W postępowaniach administracyjnych operat jest opinią biegłego stanowiącą materiał urzędowy. Na organie administracji spoczywa obowiązek uznania, bądź nie, operatu szacunkowego jako dowodu w sprawie, z wszelkimi konsekwencjami takiej decyzji (zgodnie z art.77, w związku z art. 84 kpa). Istotny jest przy tym zakres oceny, do jakiego uprawniony jest organ. Szkolenie przygotuje uczestników do wykonywania obowiązków w tym zakresie.
W trakcie zajęć omówimy formularze do składania wniosków wieczystoksięgowych, zaprezentujemy sposób wypełniania tych wniosków, omówimy odpisy z ksiąg wieczystych oraz sposób ich czytania. Do udziału w szkoleniu zapraszamy pracowników banków, pracowników wydziałów geodezji znajdujących się w starostwach, pracowników firm deweloperskich, pracowników agencji nieruchomości, geodetów, pracowników urzędów miasta i urzędów gmin, zajmujących się rozgraniczeniami.
Celem szkolenia jest zdobycie i ugruntowanie wiedzy z zakresu przepisów regulujących utrzymanie i użytkowanie obiektu budowlanego, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku i zasad prowadzenia książki obiektu budowlanego. Zapraszamy właścicieli nieruchomości, członków i zarządców wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych, administratorów i zarządców nieruchomości oraz wszystkie inne osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli obiektów lub prowadzenie książki obiektu budowlanego.
W dniu 20 kwietnia 2021 r. Sejm przyjął ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, tzw. nową ustawę deweloperską. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw 30.06.2021. Nowe przepisy obowiązują od 1 lipca 2022 r. Zmiana przepisów wpłynie na relacje pomiędzy deweloperem a pośrednikiem oraz konsumentem. Szkolenie dotyczy zmian w zakresie umów zawieranych pomiędzy deweloperami oraz innymi przedsiębiorcami, których przedmiotem jest wybudowanie, ustanowienie odrębnej własności, przeniesienie własności lokalu mieszkalnego/nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym. Na szkoleniu omówimy aspekty prawne i praktyczne przyjęcia poszczególnych rozwiązań operacyjnych, i ryzyka za nimi stojące.
Prawo użytkowania wieczystego podlega w ostatnim czasie istotnym zmianom. Na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (dalej: PPUŻ), z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo to zostało przekształcone we własność i jednocześnie wyłączono możliwości dalszego ustanawiania użytkowania wieczystego na cele mieszkaniowe. Ze względu na występujące problemy praktyczne, ustawodawca zdecydował się na dopracowanie powyższych regulacji oraz usunięcie wielu mankamentów. Zmiany te stanowią istotną część obszernej nowelizacji ustawy z 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw. Celem szkolenia jest przedstawienie problematyki ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, z uwzględnieniem nowelizacji przepisów z dnia 13 czerwca 2019 r.
Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z aspektami prawnymi analizy stanu prawnego nieruchomości, a tym samym wskazanie, jakie problemy mogą dotyczyć nieruchomości, jak je prawidłowo identyfikować i przewidywać oraz jakie są prawnie dopuszczalne sposoby ich niwelacji.
Celem szkolenia jest wskazanie regulacji związanych z zawieraniem, wykonywaniem oraz egzekucją zobowiązań przez podmioty zawierające umowy najmu komercyjnego, wskazanie podstawowych błędów popełnianych przy zawieraniu umów najmu komercyjnego przez wynajmującego i najemcę, przedstawienie sposobu zabezpieczeń stron umów najmu komercyjnego wraz z ich znaczeniem prawnym i faktycznym dla zobowiązań stron przyjętych w umowach w okresie Covid 19.
Proponujemy także inne tematy jako szkolenia zamknięte/wewnętrzne, np. kurs profesjonalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami, kurs inwestora, szkolenia dotyczące sprzedaży nieruchomości, inwestycji związanych z nieruchomościami, szkolenie na zarządcę nieruchomości.
Tagi: nieruchomości szkolenia, szkolenia z nieruchomości, gospodarowanie nieruchomościami szkolenia, szkolenia dla zarządców nieruchomości 2021, szkolenia zarządzanie nieruchomościami, nieruchomości szkolenia warszawa, kursy nieruchomości
Napisz jaka tematyka Cię interesuje. Pomożemy Ci znaleźć szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.