Zapraszamy na szkolenia i kursy dotyczące wprowadzania do obrotu substancji chemicznych (np. rozporządzenie REACH) Na szkoleniach z obrotu chemikaliami poruszamy zagadnienia takie, jak: rozporządzenie REACH w 2022, rozporządzenie CLP, ustawa o substancjach i mieszaninach...
Na szkoleniach z obrotu chemikaliami poruszamy zagadnienia takie, jak:
Wszystkie szkolenia, kursy i warsztaty prowadzone są zgodnie z najnowszym stanem prawnym. Współpracujemy z profesjonalnymi trenerami, którzy przekazują wiedzę w prosty i zrozumiały sposób. Uczestnictwo w szkoleniach zapewni bezpieczeństwo prawne obrotu chemikaliami i bezpieczeństwo pracy.
Szkolenia przygotowane są z myślą o osobach wprowadzających do obrotu substancje niebezpieczne i stwarzające zagrożenie.
Zapraszamy producentów, importerów, dalszych użytkowników, wyłącznych przedstawicieli i inne zainteresowane strony wprowadzające do obrotu środki chemiczne i stosujące chemikalia.
Szkolenia będą odpowiednie także dla osób zajmujących się kartami charakterystyki w przedsiębiorstwach, jak również organów nadzoru.
Zapraszamy na szkolenia otwarte, które odbywają się w Warszawie. Dużą popularnością cieszą się obecnie także szkolenia online z obrotu chemikaliami. Prowadzimy również szkolenia hybrydowe, podczas których część uczestników jest obecnych na sali szkoleniowej, a pozostali uczestniczą w szkoleniu przez Internet. Uczestnicy szkoleń online biorą udział w spotkaniu w czasie rzeczywistym, mogą zadawać pytania trenerowi, brać udział w dyskusji. Otrzymują także certyfikaty i materiały szkoleniowe oraz pełne wsparcie techniczne.
Szkolenia zamknięte (wewnętrzne) z zarządzania chemikaliami w przedsiębiorstwie realizujemy na terenie całego kraju (np. Gdańsk, Poznań, Wrocław, Szczecin, Kraków, Rzeszów i wiele innych).
Rozporządzenia REACH i CLP oraz ustawa o substancjach i mieszaninach chemicznych - obowiązki dalszych użytkowników
Szczegółowe zagadnienia: wymagania w zakresie kart charakterystyki, przekazywanie informacji w łańcuchu dostaw, procedura uzyskiwania zezwoleń, stosowanie ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach, nowy system zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie działający od 1 stycznia 2021 roku, wymagania, obowiązki i sankcje w zakresie wprowadzania na rynek chemikaliów, ich klasyfikacji i prawidłowego oznakowania wynikające z Rozporządzenia REACH i CLP oraz ustawy o substancjach i mieszaninach chemicznych.
Klasyfikacja i oznakowanie chemikaliów - warsztaty
Szczegółowe zagadnienia: kryteria klasyfikacji substancji i mieszanin chemicznych, oznakowanie substancji i mieszanin chemicznych - zasady dotyczące oznakowywania substancji i mieszanin według wytycznych rozporządzenia CLP.
Karta charakterystyki i scenariusze narażenia - aktualne przepisy i praktyka
Szczegółowe zagadnienia: zasady i obowiązki w zakresie przekazywania informacji w łańcuchu dostaw, wymagania dotyczące karty charakterystyki jako najważniejszego dokumentu w łańcuchu dostaw, jakie informacje musi zawierać karta charakterystyki, kiedy ją aktualizować i w jaki sposób przekazywać, kiedy musi zawierać scenariusze narażenia, jak zmienił się format karty od 1 stycznia 2021.
Baza SCIP - nowy obowiązek zgłaszania substancji SVHC zawartych w wyrobach
Szczegółowe zagadnienia: przygotowanie do prawidłowej realizacji obowiązku związanego ze zgłaszaniem substancji do rejestru SCIP, substancje SVHC, lista kandydacka, obowiązki dotyczące substancji wzbudzających duże obawy, baza SCIP, informacje potrzebne do zgłoszenia.
Kody UFI, portal PCN - nowy sposób zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie zgodnie z załącznikiem VIII do rozporządzenia CLP
Szczegółowe zagadnienia: przepisy załącznika VIII do rozporządzenia CLP dotyczące zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie, od kiedy obowiązują, jak w praktyce je stosować, kiedy i w jaki sposób dokonać zgłoszenia mieszaniny, jak stosować narzędzie PCN, generator kodów UFI i w jaki sposób umieszczać je na etykiecie.
Przygotowanie zgłoszeń PCN (Poison Centre Notification) w narzędziu IUCLID - warsztaty przy komputerach
Szczegółowe zagadnienia: praktyczne przygotowanie zgłoszeń PCN (Poison Centre Notification) z wykorzystaniem najnowszej wersji programu IUCLID 6, jak przygotować i przekazać informacje do ośrodków zatruć za pośrednictwem portalu PCN, w zharmonizowanym formacie PCN, określonym w załączniku VIII do rozporządzenia CLP.
Produkty biobójcze – kompleksowe szkolenie dla producentów, dystrybutorów i importerów biocydów
Szczegółowe zagadnienia: klasyfikacja biocydów, wyroby poddane działaniu produktów biobójczych, prawidłowa weryfikacja substancji względem doboru procedury rejestracyjnej, dostawcy substancji czynnych, procedura narodowa (przejściowa) oraz procedury europejskie, etykieta produktu biobójczego, narzędzia IT, zasady odnawiania i unieważniania pozwoleń.
Magazyn substancji niebezpiecznych - prawidłowe magazynowanie towarów niebezpiecznych i substancji chemicznych
Szczegółowe zagadnienia: podstawy prawne dotyczące magazynowania towarów niebezpiecznych oraz substancji chemicznych, obowiązki wynikające z prawa pracy oraz przepisów ADR, zasady klasyfikacji chemikaliów i towarów niebezpiecznych, zasady oznakowania, możliwe zagrożenia, wymagania w zakresie opakowań, struktura umowy ADR, postępowanie w sytuacjach awaryjnych, zasady odpowiedzialności.
ADR 2021-2023. Transport drogowy towarów niebezpiecznych - najnowsze wymogi prawne i praktyka
Szczegółowe zagadnienia: najnowsze zmiany wprowadzone Umową ADR 2021-2023, podstawy prawne dotyczące transportowania towarów niebezpiecznych, obowiązki uczestników przewozu, klasyfikacja i oznakowanie, opakowania i dokumentacja transportu ADR oraz korzystanie z wyłączeń.
Tagi: obrót chemikaliami szkolenia, zarządzanie chemikaliami szkolenia, chemikalia w firmie, chemikalia kurs, rozporządzenie REACH, substancje chemiczne bezpieczeństwo, wymagania reach, bezpieczeństwo obrotu chemikaliami
Napisz jaka tematyka Cię interesuje. Pomożemy Ci znaleźć szkolenie odpowiadające Twoim potrzebom.